Prisipažinkite sau ar saugiai jaučiatės plaukdami jūra ar ežeru be gelbėjimo liemenės, navigacinės įrangos ir kitų gyvybiškai svarbių prietaisų. Ar kiekvienas jūsų esantis valties ar mažo laivo savininkas turite bent kažkokį dyzelinį, benzininį ar bent jau mechaninį vandens siurblį. Vandens siurbliai gali būti skirtingų tipų, tačiau svarbiausia kad jų būtų pakankamas kiekis kuris apskaičiuojamas pagal laivo ilgį, tinkamas galingumas ir kad įranga būtų įmontuota žemiausioje laivo vietoje kur didžiausia tikimybė kad kaupsis vanduo. Jei tai mobili ar mechaninis siurblys jis turi būti laikomas lengvai pasiekiamoje vietoje, nes prireikus skubiai pašalinti vandenį tai galėsite atlikti iš karto.
Siurblio efektyvumas matuojamas litrais, kurį gali pašalinti per valandą. Jei turite nedidelę ar vidutinio dydžio laivelį jums užteks ir mėgėjiško siurblio tačiau didesniam reikia kad būtų sumontuota profesionali įranga. Rimtų siurblių dalys gaminamos iš nerūdijančio plieno todėl yra ilgaamžės ir tinka naudoti sūriame vandenyje jūroje, tai turėkite omenyje kai rinksitės. Be techninių vandens siurblio parametrų ekstremaliose situacijos labai svarbu greitai reaguoti ir suremontuoti tas vietas pro kurias skverbiasi vanduo į laivo vidų. Tam reikia laikyti įrankių ir medžiagų atsargas.
Vandens siurblį patikrinti kas porą savaičių, išbandant pilną ciklą, stebėti įsijungimą ir leisti pumpuoti vandenį bent keliasdešimt minučių stebint veikimo stabilumą. Įvykus avarinei situacijai vandens telkinyje kyla panika ir ne visada lengva pastebėti kur skylė pro kurią skverbiasi vanduo.
Labai gera prevencinė priemonė yra įrengti daviklius įvairiose laivo vietose kurie automatiškai įjungtų vandens siurblį vos tik daviklis apsemiamas vandeniu. Tokią sistemą galima įrengti su atskiru akumuliatoriumi arba pajungti į pagrindinį akumuliatorių. Rekomenduojamas kad tokia sistema turėtų ir garsinę signalizaciją kuri įspėja apie pavojų.