Įvairių rūšių ridikai ir ridikėliai visiems asocijuojasi su ankstyvu pavasariu, tačiau ne visi žino, kad šios daržovės puikiai tinka auginti ir šiltnamyje rudenį. Tik svarbu tinkamai parinktos ridikų sėklos. Taigi, kokias sėklas rinktis rudeniui, kad ridikų derlius nudžiugintų?
Ridikai mėgsta priesmėlio ir lengvo priemolio dirvas, kurios yra laidžios orui ir vandeniui. Sėti ridikus, ypač rudenį, geriausia prieš tai sėklas padaiginus ant drėgno pagrindo (audeklo, vatos ir pan.). Sėti reikia eilėmis kas 20 cm. tarp ridikėlių paliekant 4–5 cm., o gylis turi būti apie 2 cm. Ridikų negalima sėti toje pačioje vietoje keletą metų iš eilės, būtina sėjomaina, geriausia su pomidorais, agurkais.
Optimali ridikų ir ridikėlių augimo temperatūra yra 15–20 °C, tačiau jie nebijo ir žemesnės temperatūros, kurį laiką gali pakęsti netgi minusinę temperatūrą, tačiau tada labai sulėtėja jų dygimas, augimas ir vaisių vedimas. Jei yra galimybė šiltnamyje reguliuoti šilumą, reikėtų ridikų dygimo metu palaikyti 16–18 °C temperatūrą, pasirodžius daigams iki pirmųjų lapų temperatūra gali siekti vos 8–9 °C, o pasirodžius pirmiesiems lapams temperatūrą vėl padidinti iki 15 °C dienos metu. Labai svarbu, kad šiltnamis būtų vėdinamas, o dirvožemis drėgnas būtų 7–10 cm. gylyje.
Rudenį sėti galima tokias ridikų ir ridikėlių veisles, kaip Mila, Mondial H, Rondeel, Warta ir šviežiomis daržovėmis mėgautis iki pat žiemos.
Taigi, kai kitų daržovių derlius jau baigiasi, galima pasisėti greitai dygstančių daržovių sėklų ir šviežiomis daržovėmis mėgautis toliau. Rudenį sėti galima įvairias salotas ir visų mėgstamus ridikus bei ridikėlius, kurie, beje, tinkami ir sandėliavimui, todėl mėgavimasis šviežiomis daržovėmis gali užsitęsti iki vėlyvos žiemos.