Dar ganėtinai neseniai oro tiekimo-ištraukimo sistemos, naudojančios rekuperatorius buvo naudojamos retai. Tačiau vėliau, specialistai nustatė, kad tokių vėdinimo sistemų naudojimas yra net būtinas. Jų veikimo principas yra pagrįstas rekuperacijos procesu, kurio metu, dalis šilumos (energijos) išgaunamos iš nešvaraus oro yra pakartotinai panaudojama. Šiltas oro srautas, paliekant patalpas, šilumokaityje susiliečia su šalto oro masėmis ir jas dalinai sušildo. To pasekmėje į lauką yra išmetamas visiškai netinkamas oras, o į patalpas pateikiamas ne tik švaresnis, bet ir pašildytas.
Rekuperatoriai dažniausiai naudojami tada, kai norima pasiekti maksimalaus šilumos taupymo pastatuose, su įrengta vėdinimo sistema, kuri veikia teikiamų šaltų oro masių šildymo pagrindu. Būtent todėl tokios vėdinimo sistemos tampa vis labiau paklausios. O kai kurių rekuperatorių (pav. rotacinių arba plokštelinių) veikimo principas padėjo jiems tapti vienais populiariausių pasirinkimų tarp namų savininkų.
Privačiuose namuose rekuperatoriai yra naudojami priverstinėse (mechaninėse) vėdinimo sistemose. Tokios sistemos, naudojančios rekuperaciją, pagrindas yra vėdinimo blokas, kuriame yra įrengtas specialus šilumokaitis, keli ventiliatoriai, valdymo sistema ir filtrai. Oras iš patalpų yra išvedamas per šilumokaitį į lauką ir yra pakečiamas šviežiu, išvalytu ir pašildytu oru. Tokiu būdu, patalpose pastoviai cirkuliuoja oro masės ir oras keičiasi be poreikio atidarinėti langius. Nors rekuperacinės vėdinimo sistemų įrengimas yra brangesnis, nei natūraliai vėdinamos sistemos. Tačiau ji leidžia gerokai taupyti apšildant namą, nes panaudoja dalį šilumos iš išraukiamo oro. Taigi, vertinant rekuperatorių iš ekonominio taupumo pusės, tai yra visiškai pasiteisinantis sprendimas, ypač privačiuose namuose. Renkantis rekuperatorių visada padės atsiliepimai apie įvairius įrenginius bei jų palyginimas. Tokiu būdu, bus lengviau išsirinkti patį tinkamiausią variantą savo namams.