Na kam gi nepatinka saldžiai miegoti? Turbūt tokio žmogaus nerastume niekur. Nors vieni mėgsta lovoje vartytis ilgiau, kiti – mažiau, bet atsibusti užtinusiems, neišsimiegojusiems arba su nuspaustu šonu tikrai nėra linksma. Dėl to į miegamojo dizainą, baldų pasirinkimą ir kitų detalių parinkimą investuojame daug laiko ir pastangų, kad pasiektume mus tenkinančius rezultatus. Jeigu ir jūs norite, kad savo lovoje ir miegamajame kambaryje būtų gera atsipūsti ir miegas taptų labai geras – skaitykite šį straipsnį ir sužinosite, kaip tai pasiekti!
Pradėti rekomenduojame nuo apšvietimo valdymo. Apšvietimas arba šviesa yra dviejų rūšių – natūralus ir dirbtinis. Natūralios šviesos per daug niekada nebus, nes ją galima visada prislopinti ir reguliuoti jos srautą pagal poreikį. Dirbtinei šviesai galioja tas pats, tik turėkite omenyje, kad reikia lempučių, žibintų, šviestuvų ir kitos įrangos tam realizuoti.
Norint geriausių pojūčių miegamajame mes rekomenduojame įsigyti gerai šviesą sulaikančius arba net dvigubus roletus. Už užuolaidas jie yra pranašesni tuo, kad jie žymiai mažiau reiklūs priežiūrai bei lengviau valdomi.
Miegamojo apšvietimas lempomis priklauso nuo patalpos dydžio ir spalvinės gamos ant sienų, grindų, lubų. Visgi rekomenduojame rinktis vidutinio dydžio lubinį šviestuvą su reguliuojamu apšvietimu arba reguliuojama lempute. Taip galėsite sukurti geras sąlygas poilsiui vakarop arba prabudimui ryte.
Ar žinote tą posakį – „Kaip pasiklosi, taip išmiegosi.“? Jame yra labai nemažai tiesos, ypač, jeigu atsižvelgsime į tas medžiagas, ant kurių ir po kuriomis miegame. Jeigu antklodė, paklodė ar pagalvės yra pagamintos iš medžiagos, kuri yra šiurkšti ir kurią nemalonu liesti, tikėtis saldaus miego yra labai naivu. Medvilnė, be abejo šilkas, kartais net linas yra populiariausi patalynės pasirinkimai.
Bet kokiu atveju jie bus daug kartų geriau už sintetiką, nes ne taip sugers nemalonius kvapus, geriau kvėpuos ir gal net turės teigiamą poveikį jūsų odai ir/ar plaukams.
Ne tik užvalkalai, bet ir jų turinys yra labai svarbu. Pati pagalvė turėtų patikti jums ir būti pakankamai kieta arba minkšta. Tas pats galioja ir čiužiniui. Juos išsirinkti nėra sunku, juolab, kad viską galima daryti net neišėjus iš namų, mat čiužiniai internetu parduodami labai konkurencingomis kainomis, o pasiūla yra milžiniška.
Ideali temperatūra miegamajame yra tarp 16 ir 20 laipsnių Celsijaus. Miegoti reikia kiek vėsesnėje patalpoje nei dauguma esame įpratę, bet taip yra dėl daugybės priežasčių. Jeigu galite, reguliuokite situaciją ir šildymą savo namuose taip, kad miegamajame niekada nebūtų labai aukštos temperatūros. Galbūt verta investuoti į oro kondicionierių?
Tas pats galioja ir oro drėgmei. Didelė oro drėgmė miegamajame nežada nieko gero, nes tokioje patalpoje greitai atsiranda pelėsis, o tai nėra gerai nei kambario estetikai nei jūsų sveikatai. Dėl to įsigykite oro sausintuvą arba drėkintuvą, priklausomai nuo poreikio. Investicija tikrai padės pakelti miego kokybę į aukštesnį lygį.
Išmaniai reguliuojamas apšvietimas, mikroklimatas ar net oro sausintuvas yra būtent tai, kas padeda transformuoti paprastą kambarį į miego rojų. Pritemdomas (angl. dimming) apšvietimas yra tikrai vertas kiekvieno išleisto cento. Su jo pagalba galite pritemdyti šviesą vakare ir lengviau atsipalaiduoti prieš miegą.
Išmaniosios lemputės turi ir užprogramuotus nustatymus, kurie yra pritaikyti laikui prieš miegą. Išmanus oro sprendimų valdymas vėlgi prideda komforto mat nereikia niekuo per daug rūpintis, technika dirba jums ir už jus. Sensorių ir detektorių pagalba pats įrenginys reguliuoja savo veikimo stiprumą ir rūpinasi geriausiais pojūčiais.
Turbūt žinote, kad tam tikros spalvos skirtingai veikia mūsų pasąmonę. Vienos – dirgina ir didina produktyvumą, nes suaktyvina smegenis, kitos – ramina ir leidžia atsipalaiduoti. Pasidomėkite, kuri spalva galėtų tikti miegamajame ir kokios spalvos sienos, lubos ar grindys padėtų atsipalaiduoti.
Jeigu būstas dar tik įrenginėjamas, galbūt galima padaryti kažką papildomo dėl geresnės garso izoliacijos? Nėra nieko prasčiau, kaip būti pažadintam garsaus triukšmo iš kiemo ar gatvės. Jeigu įmanoma, reikėtų viską padaryti taip, kad miegamajame girdėtųsi kuo mažiau pašalinių garsų iš išorės.