Jei anksčiau girdėjote terminą kintamosios srovės generatorius, tikriausiai žinote, kad tai yra būtina jūsų transporto priemonės dalis. Bet ką tiksliai veikia generatorius jūsų automobilyje? Transporto priemonė be generatoriaus nevažiuos. Jei susiduriate su automobilio kintamosios srovės problemomis, galite pastebėti, kad jūsų automobilis neužsiveda arba neišbūna užvestas ilgiau nei kelias minutes, tada greičiausiai susidursite su vienu ar keliais iš šių sugedusio generatoriaus požymių.
Labai tikėtina, kad jūsų transporto priemonėje prietaisų skydelyje yra įspėjamoji indikatoriaus lemputė. Dažnai tai yra pirmasis indikatorius, rodantis, kad generatorius blogai veikia. Neignoruokite šio rodiklio, net jei nesijaučiate kitų gedimo požymių.
Mirksintys ar blankūs priekiniai žibintai yra stiprus signalas, kad jūsų kintamosios srovės generatorius gali veikti netinkamai. Kintamosios srovės generatorius teikia maitinimą priekiniams žibintams, todėl mirgėjimas paprastai reiškia, kad kintamosios srovės generatorius genda.
Sugedus generatoriui, gali neveikti ir kitos sistemos, kurias maitina generatorius. Tai gali būti elektriniai langai, prietaisų skydelio žibintai, oro kondicionierius, net jūsų automobilio radijas.
Daugybė dalykų gali sukelti neįprastą triukšmą automobilyje, tačiau kartais dėl generatoriaus gedimo gali sugesti kai kurie guoliai variklyje, sukeldami neįprastus barškesius. Generatorius gali būti kaltininkas, ypač jei jį lydi kai kurie kiti paminėti požymiai.
Generatorius tiekia maitinimą žvakėms, kurios uždega jūsų variklyje esantį kurą. Sugedus kintamosios srovės generatoriui, žvakėse gali būti nepakankamai energijos, kad variklis užsivestų. Dėl to jis gali be jokios priežasties užgesti važiuodamas arba gali kilti sunkumų užvedant.
Akivaizdu, kad akumuliatorius kartais sugenda, tačiau netinkamas kintamosios srovės generatorius gali iš tikrųjų sukelti akumuliatoriaus išsekimą, nes nepavyksta jos įkrauti.