Dauguma žmonių, turinčių plokščias pėdas, nepatiria nei skausmo, nei kitų problemų. Tačiau kai kurie skundžiasi varginančiais skausmais ar tinimu, nes pėdoje pertempiami raiščiai ir sausgyslės, o raumenys, bandydami gelbėti šią situaciją, pervargsta. Dėl to kenčia pėdos, kulkšnys, jaučiamas nuovargis ir skausmas blauzdose, ypatingai priekyje ir keliuose.
Vaikystėje plokščia pėda yra įprastas ir normalus reiškinys. Tuo laikotarpiu jaunas organizmas dar tik formuojasi ir plokščiapėdystė dažniausiai išaugama. Kartais gydytojas ortopedas išrašo naudoti ortopedinius batus, kurie mechaniškai palaiko pėdos skliautą. Deja, kartais tokia avalynė gali padaryti meškos paslaugą, kadangi dėl jos gali nustoti vystytis pėdos raumenų jėga.
Plokščiapėdystė suaugusiesiems dažniausiai atsiranda dėl griaučių ir raumenų sistemos vystymosi sutrikimų vaikystėje. Gali būti ir kitų priežasčių: senėjimas, trauma, didelis fizinis krūvis, tenkantis pėdoms. Nėštumas taip pat yra rizikos veiksnys, nes jo metu organizmas išskiria hormonus, kurie atpalaiduoja raiščius, sausgysles ir raumenis.
Dažniausiai plokščiapėdystei gydyti individualiai parenkami ortopediniai batai ar įdėklai, kurie pakelia pėdos skliautą ir sumažina spaudimą minkštiesiems audiniams. Žinoma, skausmui ir pėdų nuovargiui tai įtakos turi tik tol, kol dėvima avalynė. Plokščiapadžiams taip pat labai svarbus poilsis. Jei dirbate stovimą darbą, bėgiojimas prieš darbą ar po jo būtų ne pats protingiausias pasirinkimas, nes pėdai tektų didžiulis krūvis. Visada būtina gerai pailsėti ir kitos, stipriai pėdą apkraunančios veiklos, imtis tik tada, kai pailsinsite pėdas.
Jei plokščiapadis žmogus turi viršsvorio, labai patartina jį numesti. Nenuostabu, kad kuo didesnis svoris, tuo didesnė apkrova tenka ir pėdos skliautui. O kuo didesnė pėdų apkrova, tuo labiau išreikšti simptomai. Svorio kontrolė daugumai žmonių padeda išvengti nemalonių plokščiapėdystės simptomų.