Kiekviena besilaukianti moteris susimąsto apie tuoj gimsiančio kūdikio žindymą, apie tai, iki kokio amžiaus natūraliai maitinti, ką daryti, jei pieno gaminsis per mažai arba per daug, kaip žindymą nutraukti ir kitus su kūdikio žindymu susijusius dalykus.
Kūdikio maitinimas krūtimi yra vadinamas natūraliu maitinimu, kurio metu kūdikis yra aprūpinamas visada šviežiu, šiltu ir visaverčiu maistu. Iki pusės metų amžiaus kūdikiui tai yra vienintelis maistas, teikiantis energijos ir saugantis nuo infekcijų. Vėliau mityba papildoma ir kitokiu maistu, tačiau motinos pienas išlieka pagrindiniu maistu, todėl rekomenduojama kūdikį natūraliai maitinti bent iki vienerių metų amžiaus. Tačiau tai nėra viena vienintelė tiesa, nes kiekviena mama atsižvelgdama į savo ir, svarbiausia, kūdikio poreikius ir galimybes, renkasi, kaip elgtis ir kaip maitinti toliau.
Dažnai prie motinos krūties prašosi vyresni kūdikiai, kurie yra jautresni, pažeidžiamesni, nes tada svarbiu tampa ne tiek motinos pienas, kiek pats psichologinis artumas, saugumas ir meilė.
Nusprendus nutraukti žindymą kartais pienas gaminasi toliau, todėl pradžioje, kol organizmas pripras prie pasikeitimų, gali tekti pieną nusitraukti. Tai padeda išvengti nemalonių pojūčių – pieno tekėjimo, perpildytų krūtų jausmo ir panašiai. Šiandien tai labai paprasta, nes yra sukurta specialių, labai patogių prietaisų – pientraukių. Nusitraukti pieną gali prireikti ir tais atvejais, kai neturite galimybės pati pamaitinti kūdikį, esate vietoje, kur nėra galimybių tai padaryti arba išvykstate ir trumpam paliekate kūdikį su tėčiu arba kitais žmonėmis. Tokiais atvejais nutraukus pieną galima jį laikyti specialiuose sandėliavimo indeliuose, maišeliuose, buteliukuose, todėl prireikus pamaitinti kūdikį neiškils sunkumų.
Taigi kiekviena maitinanti mama turi daug pasirinkimo galimybių žindymo klausimu, todėl bijoti šio etapo tikrai nereikia.