Vestuvių tendencijos ir papročiai su laiku stipriai keičiasi. Anksčiau vyravo labai daug įvairiausių prietarų ir tradicijų, kuriais žmonės tikėjo ir jų laikėsi. Todėl, kiek žinoma, anksčiau vestuviniais žiedais turėjo pasirūpinti vyrai, taip tarsi įrodydami, kad yra finansiškai pajėgūs kurti ir pasirūpinti naujai sukurta šeima. Be to, buvo manoma, kad tai užtikrina laimingą gyvenimo pradžią.
Tačiau šiandien viskas yra visiškai kitaip ir daugelis būsimų sutuoktinių visus vestuvių rūpesčius dalijasi bendrai. Praėjo ir tie laikai, kuomet jaunoji turėjo turėti kažkokį kraitį ar jaunojo tėvai iškelti vestuvių šventę. Šiandien daugelis vestuves planuojančių būsimų jaunavedžių ieško modernių sprendimų, o senas tradicijas stengiasi palikti užmaršty.
Taip ir žiedai vestuviniai, kažkada gaminti lygūs, iš vieno metalo tikint, kad tai užtikrina tolygų ir ramų šeimyninį gyvenimą, eina užmarštin. Vestuvinių žiedų išvaizda kinta nuolatos ir šiuo metu galima turėti tokius, kokius tik norime. Be to, vestuviniais žiedais neretai poros rūpinasi drauge, kartu sprendžia jų dizainą bei iš kokio metalo bus gaminti. Taigi, nebėra taisyklės, kas turi pasirūpinti vestuviniais žiedais.
Tiesa, labai įdomu tai, kad vienodų vestuvinių žiedų tradicija susiformavo tik XIX a., o jų graviravimas atsirado Renesanso laikotarpiu. Anuomet buvusius tradicinius, geltonos aukso minimalistinio stiliaus žiedus, šiandien pakeitė itin ekstravagantiški, išskirtiniai ir įvairiai puošti žiedai. Žinoma, tikrai yra porų, vertinančių tradicijas ir minimalizmą, todėl jų pirštus puošia įprasti žiedai.
Tačiau auksas iki šių dienų išliko pagrindiniu vestuvinių žiedų metalu, tiesa, plačiai paplito baltas auksas ir platina. Ir šiandien daugiau nei 70 % visų vestuvinių žiedų sudaro žiedai iš šių tauriųjų metalų, pasižyminčių grynumu bei išliekamąja verte. Šiuolaikiniai žiedai labai dažnai puošiami įvairiais briliantais.