Buhalterinė apskaita – tai visų duomenų apie apskaitos objektus pinigine išraiška rinkimas, sisteminimas ir registravimas bei ataskaitų rengimas pagal šią informaciją apie lėšas, turtą ir kitus įsipareigojimus. Fizinis ar juridinis asmuo, pradėdamas bet kokią ūkinę veiklą, kuriai būtina registruotis mokesčių inspekcijoje, privalo organizuoti apskaitą. Tai suprantama kaip bet kokių sandorių, susijusių su pinigais, turtu, bet kokiu turtu tam tikros veiklos rėmuose, fiksavimas, apskaičiavimas ir analizė. Taigi, bet kuris individualus verslininkas turi skaičiuoti pajamas ir išlaidas, nustatyti pajamų mokesčio ir įmokų į socialinius fondus dydį. Į organizacijos apskaitą įeina visų operacijų fiksavimas: sąskaitų apmokėjimas, žaliavų ar prekių pirkimas, darbo užmokesčio pervedimas ir pan.
Išlaidų, pajamų ir kitų operacijų fiksavimas ir skaičiavimas turi būti vykdomas pagal griežtai apibrėžtą sistemą. Tokia sistema suprantama kaip apskaita.
Galimybė paskaičiuoti mokesčius ir įmokas ir juos pilnai sumokėti – tik ledkalnio viršūnė. Buhalterinės apskaitos kaina priklauso nuo atliekamų darbų apimties. Buhalteris ar jo funkcijas atliekantis asmuo privalo:
Buhalterio darbo rezultatas – ne tik ataskaita, kurią galima siųsti mokesčių inspekcijai, bet ir pilna duomenų bazė apie įmonės finansinę būklę, jos raidą ir perspektyvas. Kompetentinga apskaita leis priimti tam tikrus sprendimus pagal jų finansinius rezultatus.