Naršyklėmis kasdien ieškome internete ir visur paliekame skaitmeninius pėdsakus. Kadangi naršyklė yra tokia informatyvi, ji yra mėgstamiausias kibernetinių atakų taikinys.
Kibernetiniai nusikaltėliai imasi daugybės naršyklės atakų – nuo sukčiavimo nuorodos jūsų el. laiške iki užkrėstos svetainės, kuri į jūsų kompiuterį suleidžia kenkėjiškas programas. Jei užpuolikams pavyksta juos nulaužti, jie gali pavogti jūsų slaptažodžius, kredito kortelės informaciją ir kitus asmeninius duomenis.
Pagrindinę klaidą daro tie vartotojai, kurie iki galo nesupranta, kas tai yra – internetas. Tai ne mašina, ne daiktas, kurį galima pamatyti ar paliesti. Internetas yra informacinių tinklų sujungimo būdas. Iš pradžių, interneto atsiradimo metu, juo naudojosi didelės korporacijos ir vyriausybinės agentūros, turėjusios savo vietinius tinklus, kad sujungtų daug vartotojų į vieną sistemą, kad galėtų keistis informacija.
Šiuo metu beveik visi – ir žmonės turi bent vieną įrenginį, su kuriuo prisijungia prie interneto, norėdami gauti informacijos, apsipirkti internetu, bendrauti socialiniuose tinkluose, tačiau ne visi galvoja apie tai, kad dauguma svetainių renka informaciją apie jus ir jūsų dominančias sritis. Dabar jūs suprantate, kad internetas, be neabejotinų pliusų, turi ir didžiulį minusą – galimą grėsmę saugumui. Laimi tas, kuris sugeba suprasti kaip naršoma žiniatinklyje, apriboti pašalinių asmenų prieigą prie savo informacijos, savo IP, apsaugoti savo ryšius papildomu šifravimo sluoksniu nuo nepageidaujamo smalsumo ar kontrolės. Atsakymus rasite https://www.manoit.lt/category/antivirusines-programos/.
Skirtingos naršyklės skiriasi tinklalapių įkėlimo ir rodymo greičiu, saugumo lygiu ir kitomis funkcijomis. Todėl prieš pradedant darbą rekomenduojama sukonfigūruoti naršyklę, atsižvelgiant į būtinas funkcijas. Tam kiekvienoje sistemoje yra numatyti specialūs įrankiai.
Numatytieji naujai atsisiųstos interneto naršyklės nustatymai ne visada atitinka vartotojų poreikius. Todėl dažnai tenka keisti šiuos parametrus. Įvairių naršyklių konfigūravimo technologijos turi bendrų bruožų. Tuo pačiu metu verta atsižvelgti į kiekvienos sistemos ypatybes.
Taigi anksčiau ar vėliau kiekvienas interneto vartotojas susiduria su vienu neišvengiamu klausimu. Ar galite pasitikėti informacija, kuri skelbiama internete? Kontroliuoti paieškos metu gautos informacijos patikimumą ne tik galima, bet ir būtina.