Šiandien taip visi įpratome prie patogumų ir lengvai pasiekiamos informacijos internete, kad sunkiai begalime įsivaizduoti, jog gali būti kitaip. Tai liečia bet kurią sritį, o jeigu kalbame apie siuntinių siuntimą, tai jau įpratome, kad galime sekti siuntos kelionę realiuoju laiku.
Vien dėl šios galimybės retas kuris siųsdamas siuntinį jo neregistruoja, net ir besinaudodamas pašto paslaugomis. Taip yra žymiai patikimiau ir galima jaustis ramiau žinant, kur siunta tam tikru laiku yra, ypatingai kalbant apie tarptautinius siuntinius. Šiandien išsiuntus siuntinį į kitą šalį per patikimas kurjerių tarnybas, taip pat nebereikia sukti galvos, kur mūsų siunta yra ir ar saugiai ji pasieks adresatą. Paprastai kiekviena siuntų tarnyba savo interneto svetainėje turi specialų laukelį, kuriame suvedus siuntos sekimo numerį vykdoma siuntinių paieška.
Žinoma, to negalėsite padaryti, jeigu naudojatės įvairių pavežėjų paslaugomis, vadinamaisiais „mikriukais“, kurie neretai neturi net savo interneto svetainės. Tokiu būdu atidavę savo siuntą galima tik tikėtis sėkmingos baigties, o apie pamestos siuntos radimą tikriausiai net nebūtų verta kalbėti.
Taigi, kaip jau supratote, kiekviena oficialiai veiklą vykdanti ir siuntas ne vienerius metus gabenanti tarnyba užtikrina ne tik saugų siuntinio pristatymą. Užsakius paslaugą tokiu būdu, siuntas galima ir sekti, o praradus yra tikimybė, kad jis bus surastas arba bus atlyginta žala. Nors tokių atvejų pasitaiko iš tiesų retai.
Net jeigu siuntinys siunčiamas naudojantis kelių tiekėjų paslaugomis, tai pasitaiko siunčiant siuntinius į tolimąsias pasaulio šalis, informacija fiksuojama bendroje sistemoje. Tokiu būdu visada galima matyti, kurioje šalyje yra jūsų siuntinys. Atsitikus nenumatytiems atvejams, paslaugos teikėjas visuomet galės atsakyti, koks vežėjas tame etape buvo atsakingas už jūsų siuntinį.