Vestuvių dieną jaunieji pasidabina ir savo santuoką įprasmina žiedais. Vestuviniai žiedai puošia kone visą gyvenimą, tačiau ar kiekvienas iš mūsų žinome, kaip teisingai juos prižiūrėti?
Vestuvių dieną ant piršto užmautas žiedas tikrai nereiškia, kad jį turėsite mūvėti visuomet ir visur. Norint išsaugoti žiedo ilgaamžiškumą kartais yra patariama jį nusiimti. Tai padaryti rekomenduojama sportuojant, atliekant namų ruošos darbus (naudojant buitinės chemijos valiklius), dirbant žemės darbus, plaukiojant. Visi šie atrodytų įprastiniai ir kasdieniniai darbai neretai gali pakenkti žiedo išorei. Geriausia atliekant šiuos darbus žiedą nusiimti ir įdėti į žiedui skirtą dėžutę. Taip jis ne tik kad nepasimes, tačiau ir bus apsaugotas nuo tam tikrų paviršių ir aplinkos sukeliamų veiksnių.
Auksinių ir sidabrinių žiedų, kurie nėra apkaustyti deimantais, priežiūra nereikalauja didelių pastangų. Kartais auksiniai ar sidabriniai žiedai gali prarasti savo blizgesį, retkarčiais pajuoduoti. Dėl to nerimauti tikrai nevertėtų. Nesvarbu, ar tai žiedai vestuviniai, ar kitokie, visus papuošalus galite valyti medžiaginiu ar zomšiniu skudurėliu, arba nuplauti vandeniu su muilu. Tačiau jeigu jūsų žiedą puošia brangakmenis, turite jį valyti atidžiau. Geriausia tokius žiedus kartas nuo karto nunešti profesionaliam juvelyrui, kuris tikrai žinos kaip tinkamai ir nepažeidžiant paviršiaus išvalyti vestuvinį žiedą.
Nepamirškime, vestuviniai žiedai laikui bėgant dėvisi ir neatrodo taip, kaip pirmąją vestuvių dieną. Tiek auksas, sidabras ar kiti metalai nėra atsparūs viskam, jie braižosi, praranda blizgesį. Tačiau nerimauti nereikėtų, keli įbrėžimai tikrai nekeičia viso žiedo išvaizdos. Metams bėgant rekomenduojama savo vestuvinį žiedą patikėti profesionaliam juvelyrui, kuris jį išvalys, o esant būtinybei ir atnaujins bei padarys tokiu, kaip ir pirmąją dieną.