Vienas labiausiai paplitusių ir naudojamų įrankių pasaulyje – plaktukas nebėra nepakeičiamas. To priežastis – viniakalė arba dar kitaip vadinama vinių pistoletu. Tai ypač patogus įrankis kai tenka įkalti ne vieną, o dešimtis ar net šimtus vinių. Būtent dėl šios priežasties, šie prietaisai įgijo didelį populiarumą statybose, baldų gamyboje ir kitose srityse, kur tenka dažnai kalti vinis ir įprastas plaktukas nebėra toks efektyvus. Per pakankamai greitą laiką viniakalės tapo svarbiu įrankiu daugelio specialistų arsenaluose, o rinkoje atsirado gana platus jų pasirinkimas. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį žmonėms, kurie tik masto apie šio prietaiso įsigijimą, bet dar nėra apsisprendę ką rinktis.
Esminis pasirinkimo faktorius – viniakalės mechanizmas, o tiksliau tai, kas sukuria kalamąją jėga įrenginyje. Pagal šį kriterijų yra 3 pagrindiniai tipai: pneumatinės, elektromechaninės ir dujinės viniakalės. Didžiausio populiarumo sulaukė pneumatiniai įrenginiai. Taip atsitiko dėl pakankamai nesudėtingų technologinių sprendimų ir didelio patikimumo. Taip pat tokie prietaisai pasižymi nedideliu svoriu ir gera kaina. Jie taip pat yra saugūs ir gali būti naudojami patalpose, kur yra padidinti saugumo reikalavimai. Taip jų veikimui reikalingas oro kompresorius, tačiau jei kalba eina apie gamybinius cechus, tai juose greičiausiai jau yra tokie įrenginiai, kitais atvejais juo teks pasirūpinti.
Dujinės viniakalės taip pat turi didelę paklausą. Jos veikia nedidelio dujinio variklio pagrindu, o dujos paduodamos iš nedidelių balionų, tvirtinamų prie pačio įrenginio. Tai suteikia jiems didesnio mobilumo, palyginus su pneumatiniais modeliais. Tačiau dėl išmetamų dujų, jų negalima naudoti uždarose patalpose. Šio trūkumo neturi elektromechaninės viniakalės, tačiau šie įrankiai kol kas yra gan brangūs, dėl poreikio turėti pakankamai galingas ir talpias baterijas, leidžiančias vykdyti darbus ilgesnį laiką.