Mugės, koncertai, įmonių ir sporto šventės lauke negali apsieiti be užuovėjos skirtos lankytojams pasislėpti nuo saulės ir lietaus. Tentiniai paviljonai kaip ir bet kuris statinys esant saulėtai dienai labai greitai kaupia karštį viduje net ir jei yra pagaminti iš baltos spalvos medžiagos. Vėsinimo aparatas turi būti nešiojamas, tačiau geriau stacionarus nes galingesnis kurį galima statyti palapinės ar paviljono viduje jei plotas yra iki 50 kv/m.
Tuomet dar galima tikėtis efektyvaus šaldymo. Jei paviljono plotas didelis pvz 300-400 kv. metrų jau reikia stacionaraus kondicionieriaus kurio galingumas būtų ne mažiau 30 kw. Jei yra vietos pastatomas viduje arba išorėje apsaugant ji nuo lietaus ir ortakius paskirstant į visas puses kad būtų vėdinama tolygiai. Įrenginys veikia naudodamas elektros energiją iš tinklo, tai reiškia kad neskleidžia garso kaip generatorius ir galima vykdyti renginius kuriems reikalinga tyla, tai seminarai, pristatymai bei diskusijos. Valdymas atliekamas įprastai – distanciniu pulteliu.
Vėsinimui naudojami ir įrenginiai su ventiliatoriumi ir vandens garinimo funkcija. Vanduo įpilamas į rezervuarą arba tiekiamas žarna iš vandentiekio sistemos. Šiems įrenginiams nereikia galingo elektros tiekimo, tinka atokiose vietose kur yra individualūs namai arba elektra tiekiama iš generatoriaus. Elektros tiekimo kabeliai ant žolės, asfalto ar kito paviršiaus turi būti papildomai apsaugoti ir pritvirtinti. Šie modeliai naudojami esant sausam ir kaštam orui pietų Europos ir Viduržemio jūros šalyse. Vėsinimo efektui pagerinti naudojamas ir ledo gabalėliai. Labai svarbu tinkamai nukreipti oro sroves kad jos nepakenktų suaugusiųjų ir vaikų sveikatai. Tą patį galima daryti ir žiemą tik pakeisti į šildymo funkciją, paviljone temperatūrą palaikyti 10-15 laipsnių šilumos kad būtų komfortiška jaustis dėvint striukę, svarbiausia apsisaugoti nuo vėjo ir kritulių.