Profesionaliam sporte dažnai tenka matyti sportininkus su įvairiais kelio, alkūnės ar kitais įtvarais bei „teipo“ juostomis. Galbūt kartais kyla klausimas, kam visa tai reikalinga, o galbūt tiesiog tai dedamasi dėl grožio?
Specialistai patikins, kad tikrai ne dėl grožio ir net ne dėl patogumo, kelio įtvaras sportui dažnu atveju reikalingas dėl sveikatos. Vienais atvejais gali būti po traumos, kitais – prevenciniais tikslais dėl juntamų nežymių skausmų. Tačiau būna atvejų, kuomet toks įtvaras yra neišvengiamas turint tam tikrų sveikatos problemų, reabilitacijos metu po traumos ar operacijos.
Kelio įtvarus specialistai rekomenduoja dėtis daugeliu skirtingų atvejų, pradedant tiesiog skausmu, baigiant sąnario kremzlės ligomis ar kelio sąnario sausgyslių uždegimu. Tai iš tiesų labai svarbus ir sveikatai reikšmingas atributas, kurio nereikėtų dėvėti šiaip sau, o ypatingai ramybės būsenoje. Miegoti su kelio ar kitu įtvaru nerekomenduojama net ir turint tam tikrų problemų. Jis yra skirtas naudoti sporto, kineziterapijos ar reabilitacijos metu, atliekant pratimus.
Kalbant apie kelio problemas ir ligas, jų galima suskaičiuoti dešimtis – tai įvairūs raiščių patempimai bei jų nestabilumas, ydinga kelio girnelės padėtis ir pan. Tačiau yra ir kur kas rimtesnių ligų bei traumų, tokių kaip kelio sąnario artrozė, osteoartritas, osteochondropatija, sąnario kremzlės ligos ir kitos. Tokiais atvejais kelio įtvaras yra būtinas sporto metu ar atliekant bet kokį sunkesnį fizinį darbą.
Kelio įtvaras paprastai yra puikiai prisitaikantis prie atitinkamos kūno dalies, plonas, orui laidus gaminys. Kokybiški gaminiai gaminami iš audinio, puikiai reguliuojančio drėgmę, todėl po juo nesikaupia prakaitas, o yra išgarinamas. Jo priežiūra taip pat nereikalauja kažko ypatingo