Šypsena yra mūsų pasitikėjimo savimi garantas, tad netekus dantų yra gana sudėtinga pilnavertiškai jaustis ir plačiais šypsotis. Dantų netekimo priežastys gali būti pačios įvairiausios, pradedant nuo genetinio paveldimumo, baigiant fizinėmis traumomis. Tikrai mitas, kad dantų netekti galime tik sulaukę gilios senatvės. Dažnai protezuoti dantis tenka ir jauno amžiaus žmonėms. Tai yra svarbu, nes dantys atlieka ne tik estetinę funkciją, bet ir fiziologiškai yra labai reikalingi, nes jais naudojamės valgydami ir kramtydami maistą. O netekus dantų, iškyla įvairūs valgymo sunkumai, atsiranda virškinimo problemos ir dėl to, gali žymiai suprastėti mūsų sveikata.
Dantų protezavimas yra puiki išeitis, kai norima atstatyti vieną ar keletą dantų iš eilės. Pagal tai kiek burnoje yra likusių dantų, odontologas jums parekomenduos protezavimo tipą (fiksuotus arba išimamus protezus).
Išimami dantų protezai yra pigesni, nes jų gamybos kaštai nėra tokie dideli kaip fiksuotų protezų. Tai dažniausiai yra specialios dantų plokštelės, kurias galima išsiimti nakčiai, naudojami praradus visus ar dalį dantų. Tam, kad jie stabiliai laikytųsi, yra naudojami specialūs klijai ir jų pagalba šios plokštelės yra fiksuojamos ant žandikaulio.
Fiksuoti dantų protezai yra sudėtingesnės konstrukcijos ir pritaikomi labai individualiai. Jei reikia atkurti vieną ar kelis šalia vienas kito buvusius dantis, tuomet konstruojami tiltiniai dantų protezai. Tuomet sveiki dantys yra šlifuojami ir naudojami kaip atramos, kur bus fiksuojamas tiltas su dirbtiniais dantimis. Alternatyva šiems protezams yra dantų implantai, kurie padeda išvengti sveikų dantų šlifavimo. Jei dalis danties yra išlikusi ir jo šaknys gyvos, tokiu atveju yra daromas dalinis protezavimas, uždedant vainikėlį, kuris apgaubia likusį dantį ir taip jį sutvirtina.