Plytelės dėl savo tvirto, ilgaamžio ir mažai priežiūros reikalaujančio paviršiaus yra bene pati praktiškiausia sienų ir grindų danga. Anksčiau jų panaudojimas buvo ribotas, jos buvo klijuojamos tik vonios ir virtuvės patalpose. Tobulėjant technologijoms pavyksta pagaminti vis įdomesnį plytelių paviršių, kuris neretai primena audinį, metalą, tapetą ir pan. Taip pat vis didėja atspalvių pasirinkimas, todėl atsiveria neribotos galimybės susikurti išskirtinį dekorą bute. Neliko patalpų, kuriose negalima būtų panaudoti plytelių. Visame pasaulyje daugėja alergiškų žmonių, tame tarpe labai daug vaikų. Dažnai patariama atsisakyti tapetų, kilimų, kurie kaupia dulkes, o patalpas dažnai valyti drėgnu būdu. Geriausia ir sveikiausia išeitis dekorui bute sukurti – rinktis plyteles.
Dekoras bute gali būti įvairus, įdomus, todėl nesielkite šabloniškai, leiskite sau fantazuoti, nepasiduokite meistrų spaudimui, ir rezultatas Jus nestebins. Nėra nieko paprasčiau, kaip derinant skirtingus plytelių klojimo būdus ar skirtingas spalvas papuošti patalpą net paprasčiausiomis plytelėmis. Tiesa, prieš jas klijuojant, pirma reikėtų norimą brėžinį pabandyti nupiešti milimetriniame popieriuje. Jei interjere norite naudoti keletą spalvų, patariama išsirinkti akcentinę sieną, kuri galėtų būti ryškesnė bei išskirtinesnė.
Spalvos interjere turi itin didelį poveikį erdvės pojūčiui – kartais net itin jaukūs kambariai tampa mažais bei perpildytais dėl prastai parinktų plytelių spalvų. Turint tai galvoje, pirmiausia, svarbu atsižvelgti į patalpos tūrį bei natūralios šviesos kiekį joje. Jei Jūsų kambariai erdvūs, juose pakankamai daug dienos šviesos – galite drąsiau eksperimentuoti naudodami tamsias ar ryškias spalvas. Iš kitos pusės, jeigu patalpos Jūsų namuose nedidelės bei gana tamsios, patariama naudoti šviesesnes spalvas, kurios vizualiai didina erdvę. Taip pat jei rinksitės tarp matinių bei blizgių paviršių, svarbu, atkreipti dėmesį, jog matiniai paviršiai sugeria šviesą, o blizgūs priešingai – ją atspindi.