Įsivaizduokime situaciją, priėmėte į darbą naują darbuotoją tvarkyti muitinės dokumentus. Nesudėtingas rutininis darbas atliekamas neatsakingo, išsiblaškiusio ar pervargusio deklaranto gali kainuoti laiku neišsiųstas prekes ir prarastą reputaciją. Kad taip neatsitiktų nuolat kontroliuokite teisingai pateikiamą informaciją.
Klaidinga įmonės ir mokėtojo informacija gali padaryti taip kad jūsų produkcija nukeliaus visai ne ten kam buvo skirta. Svarbus ne tik adresas bet ir telefonas, kad pervežimo įmonė galėtų susisiekti jei iškils klausimai dėl pristatymo. Bet koks trukdis gali prailginti pristatymo laiką ir tai nėra naudinga nei siuntėjui nei gavėjui, be to tam tikros prekės turi labai trumpą galiojimą laiką todėl tokių klaidų negalite sau leisti. Be to, už konteinerio saugojimą gali tekti mokėti tol kol jis bus išvežtas.
Tinkamas produkcijos ženklinimas – nesukelkite nepatogumų muitinės pareigūnams, patikrinti ir įvertinti krovinio sudėti jie turi greitai ir jeigu nepavyksta to padaryti tai visos prekės tvarkingai sukrautos dėžėse ar ant padėklų gali būti išardytos ir jums teks iš naujo organizuoti pakavimo darbus. Siuntinio turinį galima užrašyti ant pakuotės matomoje vietoje.
Klaidingas prekių klasifikavimas pagal kodus ir kiekvieno kodo šifro įrašymas eksporto dokumentuose. Kai kuriais atvejais užtenka pirmų šešių skaičių kurių užtenka pagal tarptautines normas. Nepamirškite kad visi popieriuose užpildyti duomenys turi sutapti su elektroniniu būdu paruoštais dokumentais.
Pagal prekių specifiką gali būti reikalingi sertifikatai kurie keliauja kartu su prekėmis. pvz. prekių kilmės sertifikatas nurodantis kur buvo pagaminta produkcija, fitosantitarinis sertifikatas, kad prekės buvo atitinkamai apdorotos ir užtikrinama augalų kenkėjų prevencija, gyvulių ir gyvūnų pervežimu bus reikalingi veterinarijos sertifikatai. Pavojingos prekės turi būti atitinkamai pažymėtos ir gerai kad eksporto deklaracija paruoštų gerai su įstatymais susipažinęs asmuo.