Ar mokate suteikti pirmąją pagalbą kitam žmogui po avarijos?

Nors bandoma imtis labai daug įvairių priemonių, kurios sumažintų avarijų skaičių, tačiau statistika – vis dar nedžiuginanti. Deja, dėl avarijų keliuose Lietuvoje per metus miršta keli šimtai žmonių, tūkstančiai yra sužeidžiami. Skaičiai gali būti mažesni laiku bei tinkamai suteikus pirmąją pagalbą. Svarbu, kad tai mokėtų taip kaip reikia padaryti visi kelių eismo dalyviai, ypač tie, kurie vairuoja automobilius, kadangi didėja tikimybė, kad jie bus patys pirmi avarijos “fiksuotojai”.

Dažniausiai šokas po avarijos ištinka ne tik tuos, kurie patiria sužalojimus, tačiau ir kitus kelių eismo dalyvius, kurie tik važiuoja pro šalį. Norint tinkamai suteikti pirmąją pagalbą – reikia nurimti, racionaliai įvertinti planuojamus tolimesnius žingsnius.

Pamačius avariją – sustokite prie įvykio vietos, pasirūpinkite, kad Jūsų mašina būtų atokiau, tačiau taip pat laikoma saugiai. Sužiūrėkite, kad niekas esatis aplink avarijos židinį – nerūkytų, kadangi galimas degalų nuotėkis arba jų garavimas.

Įsitikinkite, kad pagalba yra iškviesta, o jeigu niekas to nepadarė – skubiai skambinkite numeriu 112 ir bandykite kuo išsamiau apibūdinti situaciją.

Iškvietus pagalbą laikas įvertinti – ar nukentėjusiems asmenims tikrai negręsia joks pavojus. Jeigu nėra būtinybės – geriausia nejudinti nukentėjusių asmenų. Sulaukite greitosios pagalbos, kurios specialistai jau gebės įvertinti – kokio gydymo reikia. Visgi, nuo patirto šoko asmeniui gali būti šalta arba labai karšta, tad pasinaudokite pirmosios pagalbos vaistinėje esančia termoreguliacine antklode.

Žinoma, atlikite dirbtinį kvėpavimą – jeigu jo reikia. Jeigu nepavyksta susikaupti ir nežinote kaip atlikti tinkamai – visada geriau yra skubiai ieškoti instrukcijos telefone esančiame internete nei nieko nedaryti.

Kol laukiate – nepamirškite aplinkinių taip pat informuoti apie avariją. Tam pasitarnauja raudono atšvaito trikampis, net ir paprastas mojavimas rankomis (ypač kai yra didelis rūkas).

Bandykite kalbėti su nukentėjusiu asmeniu, kad jis neprarastų sąmonės. Užduokite jam kuo daugiau klausimų susijusių su avarija, skausmais, kuriuos jis junta, ir panašiai. Iki kol atvyks greitoji – asmuo gali netekti sąmonės, tad Jūsų atsakomybė bus pateikti svarbiausius faktus.

Pirmos pagalbos suteikimas yra neatsiejamas nuo vaistinėlės, kuri privalo būti visose transporto priemonėse. Daugiau apie vaistinėles bei jų sudedamąsias priemones galite skaityti čia: https://torx.lt/produktai/turniketas-pirmos-pagalbos-vaistinelems-automobiliams/.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>