Tradicinis laiduojimas, kuriuo metu mirusiojo palaikai yra užkasami į žemę, tai suformuota krikščionišku pagrindu ir ši religija turi gilias laidojimo tradicijas.
Kremavimas arba kremacija https://amzinybesnamai.lt/paslaugos/kremavimas/ – mirusio žmogaus kūnas sudeginamas iki pelenų. Kremavimo metu žmogaus palaikai yra dedami į medinį karstą, o tada su karstu gabenami į kremavimo krosnį. Mūsų visuomenėje vis dar kyla daug diskusijų, ar kremacija gali atstoti tradicines laiduotuves.
Lietuvoje kremavimas turi gilesnes tradicijas nei krikščionybė. Kremavimas- baltų tautos mirusiojo pagerbimo ritualas. Senovės baltų tradicijos visais laikais vienaip ar kitaip buvo susijusios su ugnimi, palaikų kremavimas buvo laikomas turtingųjų privilegija, nes baltai buvo įsitikinę, kad deginimas yra lengvesnis sielos išsilaisvinimas iš kūno. Populiarėjanti kremacija rodo, visuomenės pažiūrų pokyčius, pasirinkti tradicines laiduotuves ar kremavimą visą tai slypi tik pačio žmogaus apsisprendime, svarbu į tai žiūrėti objektyviai ir priimti sau tinkamiausį spredimą, diskutuoti su artimiausiais nariais ir esant vienam ar kitam sprendimui, pranešti apie tai šeimos nariams. Žmogus gali būti kremuojamas jei prieš mirtį pasirašė notaro patvirtintą sutikimą arba jei to pageidauja mirusiojo giminės ar sutuoktinis.
Kremavimo išlaidos mažesnės palygiinti su tradicinėmis laiduotuvėmis, taupant laiką, pinigus, pasirinkus šį būdą galima apseiti be šarvojimo salės, gedulingų pietų ir kitų su laidojimų netiesiogiai susijusių procedūrų, todėl pinigų suma būna gerokai mažesnė nei renkantis tradicines laiduotuves. Mirusiojo kremavimo metu artimieji susirenka krematoriume, ramioje aplinkoje, klausosi muzikos, salėje gali pasimelsti, būna įrengtos kavinės, kuriose gedintieji gali apsilankyti ir pabendrauti.